Аналіз певних питань пов’язаних з аліментами.

Нещодавні зміни в законодавстві мають створити ефективніші правові механізми стягнення з батьків коштів (аліментів), які не виконують свого обов’язку щодо утримання дитини. Відтепер до платників аліментів, які мають заборгованість зі сплати аліментів, в розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців можуть застосувати соціальні роботи, які відбуваються не більше восьми годин на день. Якщо ж особа ухиляється від соціальних робіт, можуть застосувати адміністративний арешт. Також у разі заборгованості боржник, який має бажання виїхати за кордон може отримати заборону, яку має вирішити шляхом погашення заборгованості по сплаті аліментів.

У разі заборгованості до боржника можуть бути застосовані інші обмеження серед яких, обмеження у праві користування транспортними засобами, користування вогнепальною, мисливською та пневматичною зброєю.

Аліменти, як правовий статус, відтепер власність дитини, а не батьків. Батьки лише можуть отримувати та використовувати їх від імені дітей. Відтепер суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Розмір аліментів за рішенням суду, або за домовленістю батьків може бути змінений. До підстав про зміну розміру аліментів можна віднести: зміну матеріального стану платника або одержувача аліментів, зміна сімейного стану платника або одержувача аліментів, та внесення останніх змін до законодавства в частині встановлення нового мінімального рівня аліментів. Ініціатором звернення до суду про зміну розміру аліментів, може бути як платник, так і одержувач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.