Як здійснити процесуальне правонаступництво, щодо виплати соціальної допомоги дітям війни. Спадкове право.

Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України спадкування – це перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини та не припинилися внаслідок смерті (ст. 1218 ЦКУ).

В статті 1227 Цивільного кодексу України зазначено що: суми заробітної плати, пенсії, стипендії, допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, аліменти, інших соціальних виплат, що належали спадкодавцеві, але не були одержані за життя, передаються членам сім’ї, а у разі відсутності входять до складу спадщини.

Право на отримання пенсійних (соціальних) виплат правонаступники мають у випадку, якщо така виплата була нарахована померлому, або присуджена йому на підставі судового рішення, що набрало законної сили, однак не була отримана.

У відповідності до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов’язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов’язкові для особи, яку він замінив.

Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї зі сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Із зазначеного вище слідує, що спадкоємець померлого стягувача може звернутися до суду із заявою про процесуальне правонаступництво. За результатами розгляду такої заяви суд має допустити процесуальне правонаступництво в адміністративній справі за позовом попереднього стягувача, замінивши сторону на його правонаступника.

Після набрання чинності копія судового рішення подається до Головного управління Державної казначейської служби України у відповідній області для перерахунку коштів на користь правонаступника стягувача.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.