Аліменти на батьків.

Повнолітні син, донька зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і які потребують матеріальної допомоги. Якщо батько чи мати були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов’язок утримувати батька, матір у дитини щодо яких вони були позбавлені батьківських прав не виникає.

Син або ж донька крім сплати аліментів зобов’язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних хворобою, інвалідністю, немічністю.

Діти можуть бути звільнені від обов’язку утримувати батька, матір та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що батько або матір ухилялися від виконання своїх батьківських обов’язків. У інших випадках суд може присудити з дітей аліменти на строк не більше трьох років.

Суд має визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку з урахуванням матеріального стану сторін. При встановлені розміру аліментів та додаткових витрат суд може брати до уваги можливість одержання коштів від інших дітей, до яких не пред’явлено позову про стягнення аліментів, чоловіка, дружини та своїх батьків.

Окремі випадки коли батько чи мати є тяжко хворими, інвалідами, а дитина має достатній дохід, суд приймає рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов’язаних з лікуванням та доглядом за ними.

One thought on “Аліменти на батьків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.