Підстави для стягнення аліментів на повнолітніх дітей.

При наявності підстав передбачених статтею 198 Сімейного кодексу України можна покласти на батька або матір обов’язок утримувати не лише неповнолітніх, а й повнолітніх дочку, сина. Аліменти на повнолітніх дітей стягуються за рішенням суду.

Якщо батьки можуть надавати матеріальну допомогу, та при наявності їх згоди, вони зобов’язані утримувати своїх повнолітніх, непрацездатних сина або ж доньку, які потребують матеріальної допомоги. Аліменти стягуються у разі: недосягнення дитиною 23-х річного віку; у зв’язку з навчанням; якщо син або донька потребують матеріальної допомоги та вони є непрацездатними (непрацездатні є особи, які досягли пенсійного віку встановленого законом або визнані інвалідами, у тому числі діти-інваліди, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника). Зазначені обов’язки покладаються на батьків якщо вони можуть надати таку матеріальну допомогу.

Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дітей у твердій грошовій формі або у частці від доходу платника аліментів. При призначенні аліментів суд має врахувати: матеріальне становище, стан здоров’я дитини; матеріальне становище та стан здоров’я платника аліментів; наявність інших дітей у платника аліментів, непрацездатних дружини, чоловіка, батьків, доньки чи сина, та інші обставини що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.