Альтернатива аліментам

   В сучасному світі на батьків покладається обов’язок утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, такі положення в Україні закріплені в Конституції України статті 51. Даний обов’язок не може припинятися внаслідок розірвання шлюбу між батьками, та коли один з батьків не проживає з дитиною, або позбавлений батьківських прав.

   Для одного з батьків є альтернатива звільнення від сплати аліментів – це передача нерухомості у власність дитини. В Сімейному кодексі України в статті 190 прописано що, один з батьків, з дозволу органів опіки та піклування може укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно. Договір обов’язково підлягає нотаріальному посвідченню, та право власності на нерухоме майно виникає з моменту державної реєстрації відповідно до закону. Дитина бере участь в укладанні даного договору після досягнення чотирнадцятирічного віку.

   Після укладання договору того з батьків, хто проживає окремо, не звільняє від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

   На таке майно не може бути звернення стягнення. Відчуження до досягнення дитиною повноліття, можливе лише з дозволу органу опіки та піклування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.