Фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування!

фото базару

У відповідності до ст. 24 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, у разі сплати внесків менше мінімально встановленого рівня страховий стаж зараховується пропорційно оплаті. ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного соціального внеску (ст. 4 ЗУ “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі Закон).

Згідно ст. 7 Закону для платників віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 Податкового кодексу України, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст. 24 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

На даний час мінімальний страховий внесок складає 704грн. (3200грн. х 22%), при цьому відповідно до законодавства ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку фактично сплачують 352 грн. Враховуючи зазначене, вказаним особам страховий стаж зараховується пропорційно сплаті. Наприклад: якщо дана особа здійснювала діяльність упродовж року та сплатила єдиного внеску в сумі 4224 грн. (352 х 12) то страховий стаж за даний рік в неї буде лише 6 місяців. Тому необхідно ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, замислитись щодо отримання соціальних виплат в повному обсязі за весь фактично відпрацьований період та здійснювати сплату єдиного внеску із розрахунку мінімального внеску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.