Коментар до статті 100 ЦПКУ – електронні докази

В цивільному процесі електронні докази виступають як певний обсяг інформації, яка може бути закріплена, або та інформація, яка знаходиться на різних джерелах (носіях), в нашому випадку це різноманітні флешки, карти пам’яті, телефони, резервне копіювання в серверах та в Інтернеті.
Електронні докази (в цивільному законодавстві) подаються сторонами через канцелярію суду. Це можуть бути відео, фото, графіки, плани та ін. Для того, щоб подати електронний доказ до суду слід мати дані докази в оригіналі або в електронній копії доказ повинен бути засвідченим підписом(електронним) відповідно до Закону України “Про електронний цифровий підпис”. В даному законі регламентується (зазначається), що електронний цифровий підпис прирівнюється до власноручного підпису (печатки). Якщо Ви подаєте електронні докази до суду Ви повинні в обов’язковому порядку зазначити у кого зі сторін (осіб) знаходиться оригінал даного доказу. Якщо суд має якісь сумніви щодо справжності чи доцільності даного доказу, а у вас чи іншої особи при собі немає оригіналу, в такому випадку суд не буде долучати до справи даний документ, файл. Електронні докази зберігаються в матеріалах справи, тобто приходячи до суду, ви подаєте даний доказ через канцелярію суду і цей файл залучають до матеріалів справи За вашим клопотанням, доказ який ви надали в оригінальному вигляді, тобто на фешці чи на іншому пристрої, суд повинен повернути після огляду в залі судового засідання чи після набрання рішенням законної сили.

Наприклад, Вам потрібно подати до суду електронний доказ (відеореєстрацію). Які ж дії вам потрібно вчинити?

По–перше, потрібно мати оригінал і копію даного електронного доказу.

По–друге, докази Ви подаєте тільки з позовною заявою, відзивом або поясненням в письмовому вигляді (формі).

Якщо з певних об’єктивних і обгрунтованих причин Ви просто не в змозі подати доказ разом з іншими документами, Вам слід повідомите про це суд.

По-третє, є певні строки для подання доказів, яких обов’язково потрібно дотримуватись, і вони зазначаються судом. Також ті докази, які Ви направляєте суду, ви повинні направити і сторонам в даному процесі (відповідач, заінтересовані особи, треті особи). Якщо з вагомих причин Ви не подали докази разом з документам Ви маєте повне право подати докази (крім речових) в залі судового засідання, але разом з цим подати клопотання. Далі Вам потрібно буде в залі судового засідання обґрунтувати, що за доказ Ви подаєте до суду і яким чином він стосується даного спору. Суд прийме до уваги ваше роз’яснення і в подальшому вирішить про доцільність даних доказів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.