Коментар до статті 184 Кримінального кодексу України (далі –ККУ).

«Незаконна вимога оплати за надання медичної допомоги в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я»

Відповідно до статті 49 Конституції України, кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу, медичне страхування.

Але насправді ситуація зовсім інша. Медицина в Україні ніколи не була безкоштовною. Люди знають, що для того, щоб деякі лікарі почали тебе лікувати, слід не мало заплатити. І це дуже часто зустрічається на практиці, в повсякденному житті. Ми бачимо таку картину, як після прийому у лікаря, сам лікар (але не всі лікарі) дивляться на нас очікуючи, що щось їм «подаруємо». З одного боку це звичайно неправильно, але з іншого кожен лікар Вам скаже, – «Чому депутатам та іншим можновладцям можна так робити, а мені з мінімальною заробітною платою – ні», «чому я повинен діяти за законом, а інші недотримуються законодавства». Можна прекрасно зрозуміти наших лікарів і медичний персонал, в них також є сім’я, діти і родичі, а платежі, які зараз просто космічних обертів набирають, їм потрібно теж сплачувати. Професія лікар – це вибір на все життя.

Для того, щоб уникнути таких ситуацій, слід не тільки проводити реформи, але й аналізувати засвоєння даних реформ в суспільстві.

Реформа відбулась, є звичайно певні зміни, але взяти навіть до уваги електронні черги, талони, Ви скажіть де в селах так люди будуть робити, хоча і в містах, ти приходиш на визначений час і потім іще чекаєш своєї черги в кращому випадку хвилин 30. Так, це прекрасно, що ввели укладення договорів з сімейним лікарем, але ви все одно приходите в такий самий заклад, де ремонт не робили роками, де взимку на вулиці температура вища, а ніж там в приміщеннях, де стеля на голову падає і ти думаєш, що іще тут скоро обвалиться, проте ти йдеш з гордо піднятою головою, адже у тебе є електронний талончик, ось це реалії нашого життя.

Потрібно починати з ремонту поліклінік, лікарень, з підвищення заробітної плати в 2 чи краще в 3 рази лікарям, щоб вони не працювали 24/7 за копійки.

Кримінальний кодекс передбачає покарання за вимогу оплатити медичну допомогу в державних чи комунальних установах, і тут постає таке питання – Як вижити лікарям на таку мізерну зарплату. Чому якщо це державна чи комунальна установа, там умови для роботи просто жахливі, чому держава не фінансує належним чином право на медичну допомогу, що і передбачається Конституцією України.

Також варто зауважити, що у нас такий менталітет. З самого народження ми вже щось оплачуємо «в конвертах». Тут не встиг іще народитися і вже за щось потрібно платити. Потрібно багато всього змінити і починати потрібно лише з себе. Всі хочуть змін на краще, ось тільки мало хто хоче змінюватися сам…

А коли справа доходить до щеплень немовлят, у нас навіть більшості вакцин немає. (хочете – купуйте самостійно) – це майже кожного дня кажуть саме в державних закладах. Потрібно змінювати структуру, а не просто проводити «косметичний ремонт».

Всі ми люди і всі повинні відповідати за свої вчинки, але поставте себе на місце якогось лікаря, і ви в ту ж саму секунду зрозумієте, що не все так однозначно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.