Надання інформації на запит після її оприлюднення розпорядником.

З висновку Верховного Суду України у складі колегії судді Касаційного адміністративного суду, після розгляду адміністративної справи за позовом Всеукраїнської громадської організації «Комітет конституційно-правового контролю України» до ректора Київського національного університету імені Т. Шевченка, можна зробити висновок та взяти для себе наступне: відповідь про отримання інформації із загальнодоступних джерел або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою у наданні інформації.

Всеукраїнська громадська організація «Комітет конституційно-правового контролю України» просила визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у ненаданні відповіді на запит на інформацію, протиправній відмові на запит на інформацію, відмові у наданні належним чином засвідчених копій документів, що мають відношення до зарахування до вищого навчального закладу; а також просила зобов’язати ректора, голову приймальної комісії Київського національного університету імені Тараса Шевченка надати за запитом на інформацію належним чином засвідчені копії документів, які мають відношення до зарахування абітурієнтів до вищого навчального закладу (далі – ВНЗ) у 2012 році та наступних роках.

Верховний Суд зазначив, що Закон України «Про доступ до публічної інформації» забезпечує два шляхи доступу до інформації: шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації та надання інформації за запитами на інформацію. Тому оприлюднення інформації розпорядником не звільняє його від обов’язку надати публічну інформацію на запит.

Таким чином слід вважати неправомірною відмову в наданні інформації про те, що інформацію можна отримати із мережі Інтернет, та на сторінці розпорядника інформації як із загальнодоступного джерела.

Постанова Верховного Суду від 25 квітня 2018 року у справі № 2а-15055/12/2670 – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73700461.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.