Неналежне повідомлення про розгляд справи судом.

Верховний суд України розглянувши справу про стягнення аліментів, де батько дитини подав позов про звільнення від обов’язку сплати аліментів та заборгованості зі сплати аліментів скасував рішення суду апеляційної інстанції та направив справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції, оскільки слухання справи у суді апеляційної інстанції відбувалося без участі позивача. Це і стало підставою для оскарження цього рішення позивачем до суду касаційної інстанції.
ВС підкреслив, що в матеріалах справи повинні бути відомості щодо належного повідомлення позивача про розгляд справи судом апеляційної інстанції. Такі відомості, які містилися в матеріалах справи, як про повернення суду апеляційної інстанції повістки про виклик позивача до суду з вказівкою причини повернення – за закінченням терміну зберігання, не свідчать про відмову позивача від одержання повістки чи про його незнаходження за адресою, повідомленою суду.
Окрім того наявна в матеріалах справи телефонограма щодо повідомлення секретарем судового засідання про розгляд справи судом апеляційної інстанції представника позивача також не може слугувати підтвердженням повідомлення позивача про розгляд справи судом апеляційної інстанції, оскільки, не відповідає встановленому порядку вручення судової повістки.

Вказана вище правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду від 20 червня 2018 року у справі № 127/2871/16-ц (касаційне провадження № 61-4668 св 18 ) – http://reyestr.court.gov.ua/Review/74895462.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.