Втрата годувальника.

В Україні внесено зміни до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд. З метою посилення соціального захисту дітей, які втратили годувальника, Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» від 07.02.2017 р. № 1836-VIII. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 611 врегульовано питання призначення державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника, який за життя не набув права на пенсію.
Зазначеними змінами передбачено, що в разі смерті годувальника його діти зможуть отримувати державну соціальну допомогу незалежно від страхового стажу, набутого померлим на дату смерті. Таку допомогу призначають у разі відсутності права на отримання пенсії по втраті годувальника.
Допомога дитині померлого годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника.
Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається до досягнення дитиною 18 років.
Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається органами праці та соціального захисту населення.
Отже, коли вже є призначена допомога померлого годувальника одному, в даному випадку дитині, на подібну допомогу при втраті годувальника інші члени сім’ї не можуть розраховувати.

35 total views, 1 views today

Виплата пенсії померлого пенсіонера

Недоотримана пенсія померлого пенсіонера виплачується як пенсія членам його сім’ї за умови, якщо саме ці суб’єкти правовідносин звернулися за її виплатою упродовж шести місяців з дня відкриття спадщини, а якщо у цей проміжок часу не звернулися, сума недоотриманої пенсії набирає іншої правової якості – переходить у спадщину, яку члени сім’ї та/або інші особи, але вже як спадкоємці, можуть отримати її як спадщину.

Суми соціальних виплат (у даному випадку пенсії) передаються членам сім’ї спадкодавця, до того ж незалежно від того, чи виступають вони одночасно спадкоємцями після його смерті.

При цьому, сумами пенсії, що належали пенсіонерові та залишилися недоодержаними у зв’язку з його смертю, слід вважати суми пенсії, які не були отримані пенсіонером за життя, внаслідок неправомірних дій органу Пенсійного фонду України, який не виконав у добровільному порядку судове рішення, яке набрало законної сили, за яким його (пенсійний орган) було зобов’язано провести нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, передбачених статтями 39, 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

42 total views, no views today

Поліщук Тетяна Олександрівна

Дуже приємно, що фахівці такого рівня приєднуються до співпраці з нашою платформою. З радістю повідомляємо про нашого нового адвоката.

Ваші запитання та звернення про допомогу можете направляти за постійним посиланням:

Поліщук Тетяна Олександрівна

85 total views, no views today