Оформлення спадкових прав на майно.

Перед тим як іти до нотаріуса перш за все підготуйте необхідні документ, які будуть прописані трохи нижче. При цьому Вам необхідно буде написати заяву про прийняття спадщини за законом чи за заповітом, або іншу заяву якщо відмовляєтесь від спадщини на користь когось. Після прийняття заяви дають витяг про реєстрацію спадкової справи.

Серед багатьох інших в нашій країні найбільш поширеними об’єктами наслідування є квартири. Тому в даній рубриці буде прописано як правильно оформити спадкові права на квартиру. Інше майно оформляється за аналогічним сценарієм, з однією ознакою що необхідні документи потрібно буде отримати за територіальною ознакою. Для оформлення спадкових прав на квартиру будуть необхідні наступні документи:

  • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця;
  • свідоцтво про смерть спадкодавця;
  • в разі наявності – заповіт;
  • при спадкуванні за законом – підтверджуючі документи родинних відносин;
  • довідки з органів місцевого самоврядування про осіб, які на момент смерті проживали з спадкодавцем;
  • правовстановлюючі документи на майно – договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво, договір міни, або будь-який інший документ, що підтверджує право власності;
  • технічні документи з БТІ, поверховий план, технічний паспорт.

Після того як зібрали необхідні документи можна звертатись до нотаріуса, який відкривав спадкову справу, та після спливу 6-ти місячного терміну від дня смерті спадкодавця отримати свідоцтво права на спадщину. В свою чергу нотаріус, як спеціально визначений суб’єкт вправі самостійно зареєструвати право власності на об’єкти нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав. Не зовсім проста процедура вступу в спадщину, оскільки рекомендуємо отримати консультацію на протязі 6-ти місяців від дня смерті у юристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.