Оформлення спадщини, особою, яка проживала однією сім’єю.

Для початку потрібно зазначити, що дане питання регулює Цивільний кодекс України, а саме ст. 1264.

Такі особи, які проживають однією сім’єю, але не мають родинних відносин, вони відносяться до четвертої черги спадкоємців за законом, і для відповідного оформлення спадщини, потрібно звернутись до суду з позовною заявою про встановлення факту проживання з спадкодавцем однією сім’єю.

Відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу України до складу сім’ї входять особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом мають взаємні права та обов’язки.

Важливо, подати докази спільного проживання з спадкодавцем не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини, це обов’язок саме того громадянина хто звертається до суду дана норма закріплена в ст. 60 ч.1 Цивільного процесуального кодексу України. Такими доказами можуть бути: показання свідків, факт ведення спільного господарства, та інше.

Також відповідно до ст. 1258 Цивільного кодексу України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. При відсутності чи відмові від прийняття спадкового майна, таких черг, право на прийняття спадщини надається громадянам, які на момент смерті, проживали однією сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.