Трохи про онлайн кредити

Підписуючи договір щодо онлайн кредиту, у тому числі за допомогою одноразового ідентифікатора (пароля) користувач взяв на себе зобов’язання виконувати його умови. Крім того, підтвердив згоду на обробку своїх персональних даних, зокрема, до передання їх до бюро кредитних історій.

НБУ неодноразово підтверджувало про звернення від громадян з проханням анулювати борги перед фінансовими компаніями, кредитний договір з якими було укладено онлайн, вважаючи що  не було дотримано вимог щодо його оформлення.

Громадянин, який оформив кредитний договір онлайн, використавши одноразовий пароль, то такий договір є рівноцінний звичайному паперовому. За законом однотипний ідентифікатор (пароль) має таку саму юридичну силу, як і кваліфікований електронний підпис чи власноручний підпис (Закон України «Про електронні довірчі послуги»). Тому не варто нехтувати своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо його укладено в онлайн-форматі.

У разі виникнення прострочки за кредитом, укладеним онлайн, інформація може потрапити до колекторів. Так відбувається через те, що під час укладання договору на вебсайті користувач поставив «галочку» навпроти рядка «підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, у тому числі їх передання до бюро кредитних історій».

«Така згода і є підставою для фінансової установи передавати інформацію про клієнта до колекторської компанії, якщо він не виконує свої зобов’язання», — повідомили в НБУ, зазначивши, що у результаті колектор може телефонувати за вказаними в анкеті телефонами та надсилати листи клієнту. До того ж інформація про вас буде також доступна бюро кредитних історій. У майбутньому це ускладнить отримання нового кредиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.