Певні нюанси оренди квартир, будинків в Україні.

Далеко не кожен громадянин в сучасній Україні може забезпечити себе, свою родину власним житлом. Право на оренду житла закріплене в ст. 47 Конституції України. Реалізація даного права здійснюється на підставі договору оренди, як одним з видів цивільно-правових угод, спрямованих на тимчасову передачу майна орендодавця в користування наймачеві.

Договір оренди укладається в письмовій формі дане положення закріплене в ст. 811 Цивільного кодексу України. Учасниками орендних відносин можуть бути як фізичні так і юридичні особи. Якщо наймач юридична особа, то дане житлове приміщення може використовуватися тільки для проживання фізичних осіб. Якщо плануєте орендувати житло на термін більше трьох років то потрібно дану угоду завірити нотаріально, інакше в іншої сторони буде більше шансів в судовому порядку визнати договір оренди недійсним.

При оформленні орендних відносин звертайте увагу на такі умови в договорі:

  • найменування, правильні реквізити сторін;
  • терміни укладення договору оренди;
  • права, обов’язки, відповідальність сторін;
  • розмір, спосіб, строки внесення плати за оренду;
  • умови дострокового розірвання договору;
  • технічні дані житла, що орендується.

Для уникнення в подальшому непорозумінь та судової тяганини, в договорі можна прописати додаткові умови: можливість проживання з тваринами; косметичний або капітальний  ремонт, оплата комунальних послуг, та інше. В чинному законодавстві не передбачено обмежень для внесення додаткових умов до договору оренди.

Наймач має право вимагати розірвання даного договору, якщо житлове приміщення передане орендодавцем не відповідає якості зазначеній в договорі, істотно порушуються умови договору, а також не проведено капітального ремонту.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.