Порядок зняття особи з реєстрації місця проживання.

На сьогодні одне з найактуальніших питань, які постали сьогодні серед населення: це зняття особи з місця реєстрації, яка зареєстрована у Вашому володінні. Серед основних причин на сьогодні є призначення субсидій, оскільки розмір та безпосереднє надання відтепер залежить від кількості осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні.

Для вирішення даного питання існує два шляхи: добровільна згода особи на зняття з місця реєстрації; та судовий.

Добровільна згода особи на зняття її з реєстрації місця проживання – це безумовно найшвидший та найпростіший шлях. Особа має подати заяву до виконавчого комітету органу відповідної ради за місцем житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг. Громадяни, які не можуть самостійно зробити дану дію, можуть залучити представника за довіреністю. При поданні заяви та всіх необхідних документів, орган реєстрації має прийняти рішення про зняття з місця реєстрації або відмову у знятті з реєстрації.

Інший шлях – судовий. Можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням та зняття з місця реєстрації в судовому порядку залежить від того, чи є особа членом сім’ї власника житлового приміщення, якщо ж є членом сім’ї тоді суд бере до уваги період протягом якого особа припинила фактичне проживання в житловому приміщенні, позов ліпше подавати після спливу 6-ти місячного терміну, то є мінімум. Суд в кожному конкретному випадку на власний розсуд встановлює наявність поважних причин для припинення користування приміщенням особи, яка не проживала понад встановленого строку.

Відносно особи, яка не є членом сім’ї, то в такому випадку власник може звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.