Повноваження колекторських організацій.

Для початку потрібно знати, те що суб’єкти підприємницької діяльності, які займаються стягненням боргів з боржників, мають статус посередника між банком та боржником, або мають статус кредитора – це колекторські організації. Зміна кредитора або відступлення права вимоги передбачена статтею 512 Цивільного кодексу України.
Дії відносно примусового стягнення боргів, арешт майна можна та потрібно віднести до повноважень Державної виконавчої служби чи приватних виконавців. Колектори такі дії вчиняти не можуть. Виконавча служба відкриває виконавче провадження після отримання виконавчого листа на підставі рішення суду, що набрало законної сили.
В загальному колекторська діяльність зводиться до наступного:
– звернення до суду про стягнення заборгованості, в разі набуття прав кредитора;
– надсилання листів, телефонні дзвінки, та інші повідомлення до боржника.
Дії з боку колекторів які мають в собі загрозу життю, майна боржника, або членам сім’ї, поширення інформації про боржника, а також приниження гідності та честі боржника або сім’ї є незаконними.
Якщо Ви отримали лист про погашення заборгованості, для початку ознайомтесь з текстом листа. Якщо підпис та печатка надруковані за допомогою електронної техніки, юридична сила даного листа є сумнівною. Все-таки якщо колекторська організація отримала право вимоги за Вашим боргом, перевірте наявність даної організації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на інтернет ресурсі Міністерства юстиції. В разі надходження телефонних дзвінків вимагайте копію договору про відступлення вимоги. Колектори не мають права погрожувати боржнику або членам сім’ї. Останнім часом трапляються моменти коли від колекторів надходить документ схожий на судове рішення про арешт майна боржника та інше. Не потрібно хвилюватись перевірте цю інформацію на сайті “Судова влада України”, подивіться чи були судові справи по Вашому питанню протягом останнього часу. Якщо погрожують життю чи здоров’ю, вбачаєте шахрайські дії з боку колекторів одразу звертайтесь до поліції. Працівники поліції не мають права вимагати погашення заборгованості перед колекторами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.