Важливі моменти під час позбавлення батьківських прав та після.

Позбавлення батьківських прав допускається лише щодо дітей, які не досягли 18 років.

До підстав для позбавлення матері або батька батьківських прав відносять протиправні діяння що вчиняють батьки відносно дитини, до таких можна віднести: стосовно дитини вчинено умисне кримінальне правопорушення, батьки дитини є хронічними алкоголіками, хронічними наркоманами, ухиляються від обов’язків виховувати дитину, жорстоко поводяться з дитиною, не забрали з пологового будинку, тощо.

Після позбавлення батьківських прав мати або батько кого позбавлено втрачають свої права відносно дитини, які належали б за загальним правилом та фактом спорідненості. Не маю права надалі виховувати дитину, вільно спілкуватись з нею (для поновлення такого права потрібно рішення суду), не можуть також бути законним представником дитини, та втрачають допомогу, яку надає держава сім’ям з дітьми.

На звернення до суду для позбавлення батьківських прав переважне право мають: навчальні заклади, заклад охорони здоров’я, або інший заклад в якому перебуває дитина, орган опіки та піклування, сама дитина, якщо досягла 14 річного віку, один з батьків, піклувальник, або опікун, з ким проживає дитина та прокурор.

Для того щоб позбавити батьківських прав потрібно: встановити що один з подружжя свідомо порушує батьківські обов’язки, звернутись до органу опіки та піклування, звернутись до суду.

Після позбавлення одного з подружжя батьківських прав дитини залишається жити з другим, а якщо позбавлені обоє батьків батьківських прав, дитина передається до органу опіки та піклування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.