Працевлаштування вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років при ліквідації підприємства

Відповідно до ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю України (надалі – КЗпП України) звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

При цьому, обов’язок працевлаштування зазначеної у статті 184 КЗпП України категорії жінок може бути покладено на власника підприємства, установи, організації лише у випадку реорганізації юридичної особи, коли права та обов’язки юридичної особи переходять до іншої особи внаслідок правонаступництва.

Порядок вивільнення працівників визначено у статті 49-2 КЗпП України. У цьому порядку при відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю на підприємстві на якому відбувається вивільнення працівників, а саме така обставина настає внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації після визнання їх банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, власник або уповноважена ним особа, а в даному випадку – ліквідатор, доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці. Саме державна служба зайнятості в силу частини четвертої наведеної статті вчиняє дії по працевлаштуванню вивільненого працівника.

Вказана вище правова позиція викладена в Постанові Верховного Суду від 24 квітня 2018 року у справі № 911/3259/16 (касаційне провадження № 12-50гс18) – http://reyestr.court.gov.ua/Review/73896765.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.