Терміни розірвання шлюбу через суд

Досить часто громадян, які не мають бажання продовжувати далі подружнє життя цікавлять строки розірвання шлюбу через суд. Отож потрібно зауважити, що перший строк становить один місяць. Цей строк являє собою час, до якого не може бути винесено остаточне рішення. Другий строк надається сторонам для оскарження рішення судді, він становить тридцять днів. Після закінчення цього періоду рішення стає офіційно дійсним.

Коли відповідач і позивач мають взаємне бажання розлучитися, то можна в окремому провадженні за заявою двох заявників – прискорити процес розлучення. Слід зауважити що така справа не є складною, судовий збір буде значно меншим.

Якщо одна сторона не має бажання розлучитися суд в праві встановити строк для примирення від 1 до 3 місяців. Для скорочення такого терміну позивачу рекомендується мотивовано відмовлятись від примирення, тоді буде встановлений менший строк. Якщо одна з сторін не приходить на слухання, розгляд справи може затягнутись до 6 тижнів.  При цьому з причин неявки будь-якої сторони втретє рішення приймається за його відсутності. Якщо на засідання не з’явилась жодна із сторін справа закривається.

Бувають випадки коли сторона умисно тягне час, не приходить на засідання, вносить клопотання про поважні причини неявки на судове засідання, тоді справа може дещо розглядатись довше.

Розмір судового збору за подачу заяви про розірвання шлюбу становить 704,80, згідно Закону України “Про судовий збір”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.