Самочинне будівництво. Перспективи узаконення.

 Самочинне будівництво є однією з найгостріших проблем, пов’язаних з відсутністю чіткої та прозорої дозвільної системи, а також фрагментарністю його визначення та визначення наслідків його здійснення.

Самочинне будівництво на сьогодні це досить розповсюджене явище. Дане поняття охоплює не тільки випадки зведення нових об’єктів нерухомості з порушенням або недотриманням необхідної процедури, але й, перепланування, які пов’язані зі збільшенням жилої площі.

Нерухоме майно вважається самочинним будівництвом якщо: даний об’єкт збудовано без належного дозволу, або затвердженого проекту; об’єкт збудовано або будується на земельній ділянці, яка не була відведена в установленому законом порядку для цієї мети; збудований об’єкт має істотні порушення згідно будівельних норм і правил.

Загальна процедура узаконення самочинного будівництва передбачає звернення до суду із позовом про визнання права власності на самочинне збудоване нерухоме майно. Даний спір розглядається судами загальної юрисдикції за місцем знаходження такого майна.

Суд в кожній конкретній справі встановлює наявність або відсутність істотних порушень будівельних норм і правил. У випадку необхідності суд може призначити будівельно-технічну експертизу. Після ухвалення позитивного рішення необхідно здійснити процедуру введення об’єкта в експлуатацію. Після введення в експлуатацію Державна архітектурно-будівельна інспекція видає документи, які необхідні для реєстрації права власності на нерухоме майно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.