Відповідальність неповнолітніх за вчинення кримінальних злочинів.

Для осіб, які не досягли 18-річного віку, тобто неповнолітніх, відповідальність передбачена кримінальним. адміністративним, та іншим законодавством України.

Від 11 до 14 років особи не можуть бути суб’єктами злочину, оскільки не досягли віку, з якого наступає кримінальна відповідальність. Проте, Кримінальний кодекс України визначає, що до таких осіб можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру, з дотриманням певних умов, а саме: неповнолітньому виповнилось 11 років, протиправні діяння, які було вчинено попадають під ознаки злочину, передбаченого особливою частиною Кримінального кодексу України.

Кримінальній відповідальності підлягають особи, які на момент вчинення злочину досягли 16 років. Це загальний вік кримінальної відповідальності. Кримінальний кодекс України передбачає і знижений вік кримінальної відповідальності, за такі злочини як: вбивство, умисне тяжке тілесне пошкодження, зґвалтування, хуліганство та інші. Зниження віку обумовлене тим, що особа уже в 14-річному віці усвідомлює суспільну небезпечність і протиправність своїх діянь. На жаль зараз досить поширені такі злочини серед підлітків і більшість з них тяжкі, та представляють суспільну небезпечність.

В таких випадках суд може застосувати до неповнолітнього декілька заходів виховного характеру, серед них: обмеження дозвілля, застереження, встановлення особливих вимог до поведінки, передача під нагляд батьків, або педагогічного колективу, направлення до спеціальної навчально-виховної установи, але на строк, що не перевищує трьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.