Посилення відповідальності за несплату аліментів.

Відтепер щодо кожного без винятку неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по несплаті аліментів більше трьох місяців, потрапляє до Єдиного реєстру боржників аліментів.

Від початку лютого набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Були запроваджені нові засоби примусового виконання рішень, відносно осіб, які мають заборгованість по сплаті аліментів, у розмірі який в сумі перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. В Законі спрощено порядок встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду особи боржника за кордон, тимчасове обмеження у праві користуватися транспортними засобами, користуватися зброєю. Було також впроваджено новий вид стягнення – соціальні роботи, які виконуються у вільний від роботи час, за які нараховуються кошти та вид яких залежить від органів місцевого самоврядування.

Також вирішено питання відносно тимчасового виїзду дитини за кордон. Від тепер боржник, який має заборгованість в сумі, що сукупно перевищує розмір платежів за шість місяців, не може вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон. Відповідне питання вирішує той з батьків, з ким згідно з рішенням суду визначено місце проживання дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.