Як отримати субсидію

ℹ️ Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг.

📌 Щоб отримати субсидію потрібно звернутися до структурних підрозділів соціального захисту населення за місцем реєстрації (переселенці та орендарі за фактичним місцем проживання) із такими документами:

1️⃣ Заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі: https://drive.google.com/open…

2️⃣ Декларація про доходи і витрати осіб: https://drive.google.com/open…

3️⃣ Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації доходів):
 працюючі пенсіонери – довідка про заробітну плату;
 особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості – довідка про перебування на обліку та розмір допомоги по безробіттю;
 особи, що навчаються (студенти) – довідка про отримання стипендії, якщо стипендія не виплачується – довідка про неотримання стипендії.
⚠️ У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.

4️⃣ Копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ж-к послуг (у разі наявності).

5️⃣ Договір наймання (оренди) житла (у разі наявності).

6️⃣ Оформити субсидію також можна он-лайн: https://subsidii.mlsp.gov.ua
⚠️ У разі, якщо ви не використовували електронного цифрового підпису, вам доведеться особисто звернутися до органу соціального захисту населення, аби власноруч підписати документи.

ℹ️ Додаткова Інформація.
💰 Розмір призначеної субсидії можна дізнатися на сайті: https://subsidii.ioc.gov.ua
📖 Розрахунок розміру платежу при наданні субсидії: https://drive.google.com/open…

 Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 календарних днів, з моменту подання всіх необхідних документів. Призначається на 6 місяців, для відшкодування витрат на оплату ЖКП.
👩👨 Житлову субсидію розраховують на всіх членів домогосподарства, але оформлюють на одну особу. Може призначатися особі (за рішенням комісії), яка не зареєстрована в житловому приміщенні але фактично проживає на підставі договору наймання (оренди) житла, а для внутрішньо переміщених осіб може призначатися без даного договору. Право на отримання житлової субсидії також мають іноземці та особи без громадянства.

🔄 Внесені зміни:
 надано право комісіям органів місцевого самоврядування призначати житлову субсидію дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) на понаднормову площу житла;
 до доходу ДБСТ не буде враховуватися матеріальна допомога та стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними транспортні засоби;
 у сільській місцевості під час призначення житлової субсидії не будуть враховуватися доходи одного з подружжя пенсійного віку, який зареєстрований за іншою адресою (це дозволить їм отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг);
 субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного соціального внеску. Також переглянуто алгоритм розрахунку платежу з наступного періоду.

🚫 Житлову субсидію не призначать, якщо:
 опалювальна площа квартири більше 120 кв. метрів, а будинку більше 200 кв. метрів;
 особа/сім’я має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда);
 у сім”ї є особи, що досягли 18-річного віку;
 заборгованість по оплаті ЖКП сума якої перевищує 20 НМДГ на день звернення;
 заборгованість по аліментам більше 3 місяців;
 особа / сім’я, яка отримала земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, здійснила покупку, отримала послугу (одноразово) на сумму 50 тис. грн (крім освітніх, медичних та ЖКП).

📘 Субсидію розраховують на одну комунальну послугу, якщо для опалення одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія. Якщо централізоване опалення (теплопостачання) відключено, розрахунок субсидії застосовують до електроенергії.
👉 Детальніше про зміни у Положенні про порядок призначення житлових субсидій, що вступили в силу з 1 жовтня 2019 року: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/528-2019-%D0%BF

#субсидія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.