Як поновитись на роботі, якщо Вас незаконно звільнили.

Перш за все хочеться сказати що працівнику, якого незаконно звільнено, потрібно звертатись з заявою про поновлення на роботі до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за безпосереднім місцезнаходженням підприємства, або за місцем проживання чи перебування позивача, відповідно до порядку, передбаченого законодавством, в місячний термін з дня отримання копії наказу про звільнення, або з дня видачі трудової книжки. У разі коли, з поважних причин було пропущено даний термін часу, суд може поновити цей строк.

Громадяни за подання до суду заяви про поновлення на роботі звільнені від сплати судового збору. Разом з прийняттям рішення про поновлення на роботі суд має ухвалити рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Також якщо дане звільнення призвело до моральних страждань, працівник має право на відшкодування моральної шкоди. Рішення про поновлення на роботі виконується невідкладно. Датою поновлення працівника на роботі вважається дата звільнення працівника, а не дата винесення судом рішення. Рішення суду вважається виконаним з дня видачі власником або уповноваженим ним органом наказу, та внесення відповідного запису до трудової книжки.

У випадку невиконанні без поважних причин рішенні суду, виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника:

  • Фізична особа – 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
  • Посадові особи – 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;
  • Юридична особа – 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

Встановлюється новий строк виконання рішення суду. У разі повторного невиконання накладається подвійний штраф та дане звернення переадресовується до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.