Як правильно укласти контракт, на що потрібно звернути увагу.

На сьогодні дотримавшись простиг вимог укладання контракту можна не тільки спростити та конкретизувати виконання зобов’язань, а й зберегти власний бізнес.
1. Перевірте детально другу сторону угоди.

По-перше почніть  з вивчення юридичних документів контрагента. Якщо контрагентом є юридична особа, необхідно детально проаналізувати його статут, положення про керівні органи, ліцензії, дозволи. По-друге перевірте репутацію контрагента з відкритих джерел інформації. До таких джерел належать перш за все реєстри судових рішень та спеціалізовані електронні бази інформації. Обов’язково треба звернути увагу на те, як часто потенційний контрагент є стороною в судових процесах, чи не обтяжено його майно заставами, заборонами тощо.
2. Уважно вивчіть умови договору.
Якщо договір насичений складними юридичними поняттями, необхідно, не задовольняючись поясненнями контрагента, обов’язково проконсультуватися з фахівцями щодо того чи правильно ви все зрозуміли (ми надаємо відповідні послуги он-лайн, та в найкоротші терміни). Наявність санкцій за невиконання умов договору – це нормальна практика. Слід тільки впевнитися, що такі санкції в договорі зафіксовані стосовно обох сторін, і розмір відповідальності їх співставний.
3. Перевірте право власності
Якщо предметом договору є придбання вами об’єкту нерухомості або транспортного засобу, ви повинні впевнитися не тільки в тому, що ваш контрагент є власником цього об’єкта, що зафіксовано у відповідних документах та реєстрах, а й також пересвідчитися, що продавець свого часу придбав цей об’єкт на законних підставах у законного власника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.