Підстави для тимчасового затримання працівниками патрульної поліції транспортних засобів.

Під час затримання перш за все потрібно визначити якими нормативними актами керуються працівники національної поліції у відносинах що виникають, з учасниками дорожнього руху. Основні засади таких відносин закріплені в Законі України «Про Національну Поліцію» і Положення про патрульну службу МВС. Кодексом України про адміністративні правопорушення, та Порядком тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках врегульована сама процедура затримання та вилучення транспортних засобів.

Тепер про перелік з яких підстав проводиться затримання транспортних засобів:

  • Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому законом порядку;
  • Керування транспортним засобом, яке має технічні несправності;
  • Керування ТЗ особою, яка не має відповідних документів на право керувати таким ТЗ, або не пред’явила їх для перевірки;
  • Керування ТЗ особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, або ж під впливом інших препаратів;
  • Порушення ПДР. Що спричинило пошкодження транспортних засобів, дорожніх споруд чи іншого майна;
  • Незаконне перевезення людей, іншого забороненого вантажу через кордон України.

Всі ці та багато інших підстав містяться в КУпАП, а саме в статті 2652. Дані положення вказують на те що при виявленні вищезазначених правопорушень працівники національної поліції мають право на затримання, або ж блокування транспортного засобу.  Якщо у водія є можливість усунути у максимально короткий строк порушення, то працівник національної поліції не повинен проводити тимчасове затримання ТЗ, а лише виписати протокол про адміністративне правопорушення або постанову. Транспортний засіб може бути вилучений до моменту розгляду справи про адміністративне правопорушення, але не більше 3-х днів з моменту затримання. Строк затримання ТЗ обчислюється з моменту винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення або акту огляду. Після спливу строку власник має право звернутись за отриманням тимчасово затриманого транспортного засобу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.